Pagina 1 van 1

As afgebroken in motor

Geplaatst: wo 20 mei 2020, 18:39
door WoutervGorkom
Beste lezers,

Ik heb sinds een jaar of 1,5 een crossmotor/brommer. Het betreft een Derbi Senda MK1 R 50 Xtreme. Er zit airsal 70cc op.
Ik heb ergens afgelopen jaar de waterpomp vervangen, maar omdat ik waarschijnlijk de verkeerde revisatiekit heb gebruikt is er een pinnetje losgekomen in de motor aan de kant van de koppeling. Dit pinnetje is tussen twee tandwielen in komen zitten en heeft er voor gezorgd dat er een asje is afgebroken. Zie foto's. Hierbij de vraag of iemand weet welke as dit is, welke tandwielen en waar ik dit kan kopen. Mag nieuw zijn maar tweedehands is ook prima.

Bij voorbaat dank,
Wouter

[img][img]https://abload.de/img/motor1mmj5u.jpg[/img][/img]

[img][img]https://abload.de/img/motor2xpkdw.jpg[/img][/img]

[img][img]https://abload.de/img/motor36wje3.jpg[/img][/img]

Re: As afgebroken in motor

Geplaatst: wo 20 mei 2020, 21:29
door Danieborg22
De tussenas van de balansas. Of je hele balansas eruit slopen en dichtlassen (misschien makkelijker om andere carters te halen dan a la een paar tientjes tweedehands) of idd vervangen.
Nummero 2: https://www.easyparts.nl/showdrawing/16 ... eling.html

Re: As afgebroken in motor

Geplaatst: do 21 mei 2020, 17:01
door WoutervGorkom
Danieborg22 schreef:De tussenas van de balansas. Of je hele balansas eruit slopen en dichtlassen (misschien makkelijker om andere carters te halen dan a la een paar tientjes tweedehands) of idd vervangen.
Nummero 2: https://www.easyparts.nl/showdrawing/16 ... eling.html
Het is toch niet goed voor de motor als ik de balansas eruit haal? Of kan dat gewoon?

Re: As afgebroken in motor

Geplaatst: vr 22 mei 2020, 08:35
door derbi-ftw
Het is wel mogelijk om deze eruit te halen. Een balansas word vaak gebruikt om de trillingen van de krukas op te vangen.
Zonder balansas zal die iets meer trillen. Een Derbi Senda komt tegenwoordig zonder balansas.

Re: As afgebroken in motor

Geplaatst: vr 22 mei 2020, 10:48
door 42
derbi-ftw schreef:Een Derbi Senda komt tegenwoordig zonder balansas.
Waarom is dat ?
En dan is er dus eigenlijk een nieuw type blok ahw ?

Re: As afgebroken in motor

Geplaatst: vr 22 mei 2020, 19:51
door Danieborg22
Zal wel zijn geweest om dat dat goedkoper was en ze het onnodig vonden ofzo, Derbi is er in de jaren zeker niet op vooruit gegaan, en qua kwaliteit van onderdelen er zelfs op achteruit gegaan in mijn optiek.