Pagina 1 van 1

Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 16:44
door daanl96
Hi forum,
Ik heb een week geleden mijn tandwielen en ketting vervangen, alles zonder problemen verlopen, tot ik ging rijden. Als ik rijd hoor ik vooral bij lagere toeren een ratelachtig geluid bij mijn voortandwiel, alsof er iets niet goed vastzit, terwijl ik heb gecontroleerd dat dat niet het geval is. Enig idee wat het zou kunnen zijn?
Alle hulp wordt gewaardeerd!
Daan

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 17:16
door Rat B*stard
Heb je de borgring er goed opgezet?
Controleer of hij kan bewegen en of je hem wel goed hebt gemonteerd.
Staat de ketting er wel recht op of zit je band achter scheef in de vork?

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 17:26
door daanl96
De borging kan bewegen en zit op beide punten vast aan het tandwiel, het wiel en de ketting zijn ook allebei goed gesteld..

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 17:58
door Rat B*stard
Heb je de borgring wel achter die gekartelde rand gezet en toen gedraaid?

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 18:00
door daanl96
Ja, daarna zo gedraaid dat als ik hem vastmaakte aan het tandwiel, dat de borgring er niet afkon. Dus ik heb geen idee wat er fout zit. Kan het niet gewoon het nieuwe tw zijn? Ookal hoor ik hier nooit mensen over..

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 20:01
door bpsurfer
ketting gespannen?

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 22:42
door daanl96
bpsurfer schreef:ketting gespannen?

Zoals ik al zei is mijn ketting op goede spanning en staat mijn achterwiel goed

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 22:44
door daanl96
ik heb trouwens nog even mijn borgring er opnieuw opgezet, hij maakt nu minder lawaai tijdens het rijden, maar het is nogsteeds niet weg.. Weten jullie nu meer misschien?

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: do 05 dec 2013, 23:47
door JoostvanK
Zet je brommer ff zo dat je achterwiel los komt van de grond dmv een bierkrat bijv. Haal ff je vliegwieldeksel eraf. Laat je brommer rustig lopen en geef af en toe wat meer gas en kijk dan ff goed naar de ketting en je vtw. Desnoods ff met een 2e persoon erbij zodat jij goed op de ketting en vtw kunt letten. Let eropdat je vtw mooi de ketting meeneemt een geen tandjes overslaat. Ik denk dat je ketting waarschijnlijk je Achterbrug een beetje raakt en dat je daarom soort van geratel/geklapper hoord.
Ik had het ook met vtw11 nam de ketting niet goed mee, daarna vtw 12 erop gezet en nergens geen last meer van.

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: vr 06 dec 2013, 08:40
door jony
Moet soms ook even op elkaar in slijten maar dat is volgens mij niet zo heel erg merkbaar.

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: vr 06 dec 2013, 12:07
door DaanS
Is je kettingslijtrubber niet op?
Dat je ketting over je achterbrug schuurt. Dat veroorzaakt een ratelend geluid.

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: ma 09 dec 2013, 13:15
door daanl96
UPDATE : vtw vervangen van 13 naar 14, alle geluiden zijn weg. heb gedaan wat JoostvanK zei, vtw 13 nam de ketting niet goed mee en het geluid had waarschijnlijk mede te maken met de resonantie van het tw. nu in ieder geval alles verholpen, kettingslijtrubber is ook nog lang niet op.
deze kan dicht, bedankt voor jullie hulp! :haai:

Re: Probleem nieuw voortandwiel?

Geplaatst: ma 09 dec 2013, 22:25
door JoostvanK
Mooi :thumbup: