Pagina 1 van 1

Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: do 06 mar 2025, 21:18
door NoahFlemx
Hey brommerfanaten, ik vroeg me af of dit een probleem is? Ik heb als ik van de 5 naar 6 schakel dat hij 50% van de tijd in de neutraal schiet. De ene keer gaat hij gelijk van de 5 naar neutraal en de andere keer gat hij wel naar de 6 maar dan een paar seconden later schiet hij toch in de neutraal. Is dit iets ergs of is het gewoon am6? (Ik heb een beta rr 50 track 2021)

En ik vroeg me af wat tussengas inhoud? Ik hoorde dat wel eens online dat iemand zei dat hij tussengas gaf tusen het schakelen maar ik kon er verder niks over vinden.

Alvast bedankt!

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: do 06 mar 2025, 23:51
door 42
Bekend am6 probleem idd.
Soms helpt t iets steviger te schakelen.

Tussengas geef je bij terugschakelen zodat t verschil in toeren kleiner is op t moment dat ie de lagere versnelling pakt.

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: vr 07 mar 2025, 17:53
door NoahFlemx
42 schreef: do 06 mar 2025, 23:51 Bekend am6 probleem idd.
Soms helpt t iets steviger te schakelen.

Tussengas geef je bij terugschakelen zodat t verschil in toeren kleiner is op t moment dat ie de lagere versnelling pakt.
Ah oké, dan zal ik dat proberen. En dat tussengas vind ik net wel een beetje lastig omdat ik dan tegelijkertijd moet gas geven, remmen en schakelen😅

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: vr 07 mar 2025, 19:59
door 42
Ik rem met 2 vingers en kan dan tegelijk gas geven en remmen.
Mag officieel eigenlijk niet heb ik pas geleerd met motorrijles maar meeste doen t zo 😋

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: za 08 mar 2025, 17:38
door Kata 2.0
Oh, dat dat officieel niet mocht wist ik ook niet want zo doe ik het meestal ook. Maar misschien is dat in België wél toegelaten en heb ik er daarom (nog) niet van gehoord.

Ff kijken of ik er wat van terugvind in de wegcode.

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: za 08 mar 2025, 18:10
door 42
Kata 2.0 schreef: za 08 mar 2025, 17:38 Oh, dat dat officieel niet mocht wist ik ook niet want zo doe ik het meestal ook. Maar misschien is dat in België wél toegelaten en heb ik er daarom (nog) niet van gehoord.

Ff kijken of ik er wat van terugvind in de wegcode.
Durf ook niet te zeggen dat het volgens de wet niet mag, ik vermoed eigenlijk dat het geen officieel verbod is.
Maar mocht iig niet van de instructeur, sowieso niet tijdens het examen omdat de examinator dan niet goed kan zien of je met zowel voorrem als achterrem remt maar ook omdat het in zeldzame gevallen gevaarlijk kan zijn.
Als je bijv op een motor zou rijden die je van een vriend leent of huurt e.d., een onbekende motor dus.
Zeg dat de voorrem niet zo best meer is en je de hendel helemaal in moet knijpen bij een noodstop om goed te remmen dan zouden je vingers om de gashendel dus in de weg zitten waardoor je een langere remweg hebt.
Vind het zelf wat vergezocht maar instructeur beweerde dat hij ook met 2 vingers remt en dat dus wel een keer gehad heeft op de motor van een vriend.
Daarom leert hij zn cursisten aan om de hele hand te gebruiken met remmen.
Ik rem zelf ook gewoon nog steeds met 2.. :lol:

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: za 08 mar 2025, 19:15
door Kata 2.0
Ah, ok. Op die manier begrijp ik zijn opmerking wel. Maar ik doe het zo al vanaf dat ik op de brommer rij en later dus ook op de motorfiets. Ik vind dat, net als jij vermoed ik, gewoon een gemakkelijkere manier als je even moet aanremmen en tegelijkertijd met het gas spelen.

Re: Neutraal tussen 5 en 6

Geplaatst: ma 10 mar 2025, 19:27
door Jasper
Deze vraag had makkelijk in het kleine vragen topic gekund. OF de zoek functie gebruiken. Dit onderwerp zeker van een am6 is al heel vaak aan bod gekomen.(zoals gemeld een kwaaltje/ veel voorkomend probleem bij een am6)
Ook hoef je niet voor elke vraag een apart topic aan te maken Noah...

//close