Pagina 1 van 1

tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: za 30 mar 2013, 21:56
door squarepillow
Heyy,

ik heb nu een tijdje een Derbi Senda Xrace uit 2008 en naar mijn weten helemaal standaard behalve dat de prop uit de uitlaat is gehaalt.
ik rij nu met een tandwielverhouding 14/52 en ik zou dit wel willen aanpassen zodat ik lekker snel kan optrekken en eventueel ook wheelies kan trekken want dat wil nu dus totaal niet X3, de topsnelheid maakt mij niet zoveel uit :)
en als moet ik ook een speciale ketting kopen of kan ik een nieuwe ketting zo aanpassen dat hij past met een andere verhouding want ik denk dat ik dan wel wat met de hoeveelheid schakels moet prutsen...

ik moet toch zowieso een nieuwe ketting en tandwielen hebben dus waarom niet gelijk goed toch? :happy:

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: za 30 mar 2013, 22:01
door derbi-ftw
Neem dan maar: 12/53 + ketting

of 11/53 + ketting

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: di 02 apr 2013, 18:13
door larspardijs
Ik heb 13/53 op mijn Derbi Xtreme. En kan ook wheely's trekken.
En dan heb je ook nog eens een redelijk hoge topsnelheid (80+).

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: di 02 apr 2013, 18:43
door derbi-ftw
larspardijs schreef:Ik heb 13/53 op mijn Derbi Xtreme. En kan ook wheely's trekken.
En dan heb je ook nog eens een redelijk hoge topsnelheid (80+).
En jij hebt alles standaard?

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: wo 03 apr 2013, 07:57
door aidsaap
Ik reed ook altijd met 13-52 en een standaard stetup en ik vond die vertanding werkelijk ideaal. Een vriend van me had ook een standaard setup met 11-53, maar hij trok even snel op dan ik doordat hij veel sneller moest schakelen en hij had een veel lagere top.

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: wo 03 apr 2013, 18:52
door derbi-ftw
aidsaap schreef:Ik reed ook altijd met 13-52 en een standaard stetup en ik vond die vertanding werkelijk ideaal. Een vriend van me had ook een standaard setup met 11-53, maar hij trok even snel op dan ik doordat hij veel sneller moest schakelen en hij had een veel lagere top.
Het ging meer meer om die wheelies van hem met standaard Senda set-up...

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: wo 03 apr 2013, 20:45
door kristof
gewoon 11-53 of 12-53 hangt er zowat vanaf wat je zelf wil, de lengte van je ketting kan je gewoon hetzelfde nemen volgens mij, je moet ze gewoon aanspannen of wat losser zetten wanneer je de tandwielen verandert

Re: tandwielverhouding aanpassen

Geplaatst: ma 08 apr 2013, 23:33
door mikedilly
Ik rijd met 13/63 gaat prima een aanrader beste koppel en top km van 76 (tom tom ) standaard uitlaat en demper allen in de uitlaat zitten geen proppen meer