Pagina 1 van 1

Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: za 30 dec 2017, 13:54
door Servuus
Hallo we zijn al even bezig maar geraken er niet aan uit! We zijn bezig met een derbi senda blok met 80cc barikit cilinder en piston , het blok zit er op het drait maar de koppeling wil niet de koppeling zelf is wel uit elkaar geweest en de platen zijn door elkaar gegaan we denken dus dat de volgorde van de platen verkeerd is maar we vinden het maar niet hij wil maar niet ,het is ook een 5plaats koppeling dus !Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Re: Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: za 30 dec 2017, 14:53
door Narco
Kan je beschrijven wat het probleem dan precies is ?
Slipt de koppeling of blijft hij juist kleven ?

De meesten hier rijden trouwens met een 5 plaats koppeling, ik ook.
Bij een 5 plaats koppeling heb je 4 scheidingsplaten, die tussen de koppelingsplaten komen.
De volgorde kan je echt bijna niet verkeerd doen, het is om en om.
Wat wel belangrijk is dat de deksel met de 5 bouten er maar in 1 positie goed op past, in alle andere verkeerde posities steekt die dan een beetje uit en gaat je koppeling never nooit werken.

Ook moet je de koppelingsplaten voor montage eerst een paar uur in de olie leggen anders verbranden ze al meteen bij de eerste rit.

Re: Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: za 30 dec 2017, 16:12
door Servuus
Als het blok draaid of stil staat en je houdt da ambriage in en gooit hem in zen eerste versnelling dan valt de motor met een schok uit omdat hij dus niet pakt en stil stand juist het zelfde

Re: Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: za 30 dec 2017, 17:24
door derbi-ftw
Misschien blijven inderdaad de platen plakken (Putoline GP10 lost dit probleem op)

Re: Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: za 30 dec 2017, 18:24
door Narco
Plakkende koppelingsplaten kan komen door te weinig olie, verkeerde olie, verkeerde dikte van de platen en slijtage.

Re: Derbi blok 80cc koppeling

Geplaatst: zo 31 dec 2017, 12:24
door Servuus
Normaal zit nu de juiste olie erop maar kan dit ook zijn omdat ze niet eerst in de olie gelegen hebben