Hoi,
Ik heb het forum doorzocht, maar kon op mijn vraag helaas geen antwoord vinden. Daarom hierbij:
Ik merkte dat bij mijn schakelbrommer (motorhispania rx50) de koplamp heel zacht brandde. S avonds kan ik er bijna niets mee zien. Met een multimeter meette ik 2 volt ong. Nu dacht ik de hele kabelboom te omzeilen door losse kabels te trekken van de accu naar de koplamp met een 10A zekering en een schakelaartje er tussen. Eventjes deed hij het, maar nu, 2 weken later wil ik hem aanzetten en merk ik dat hij het niet doet.
Ik heb de kabels gechecked en plotseling begon het te knetteren, bij de zekering, was doorgebrand. Tegelijk hoorde ik het ook bij de schakelaar.
Aangezien de zekering en accu naast het benzinepompje en onder de tank zitten leek me dit niet een fijn idee dat de zekering heet word. Ik heb een 35w halogeen koplamp erin zitten. Wat kan hier het probleem zijn en weet iemand hoe ik dit enigszins veilig kan oplossen? Ik hoor het graag!
Marijn
Koplamp zacht, rechtstreeks op accu?
Re: Koplamp zacht, rechtstreeks op accu?
Hallo, 2 V op de koplamp is veel te laag, dus het probleem zit waarschijnlijk in een slechte massa, beschadigde bedrading of een defecte spanningsregelaar/laadsysteem. De koplamp rechtstreeks op de accu aansluiten kan, maar alleen via een degelijk relais en goede bedrading. Als de zekering knettert en doorbrandt, is er ergens kortsluiting of loopt er te veel stroom, mogelijk door een beschadigde draad of slecht contact. Gebruik deze oplossing niet in de buurt van de tank totdat je de oorzaak hebt gevonden, warmte en vonken bij brandstof zijn gevaarlijk.
Derbi GPR 125 2011